Dlaczego zimą baterie iPhone'a tak szybko się rozładowują i jak temu zapobiec?

Zimą baterie iPhone'a tak szybko się rozładowują? Dlaczego!

Jednym z efektów zimnej pogody jest słaba wydajność baterii - może się zdarzyć, że iPhone nagle padnie, mimo że wskazuje 30% czasu pracy baterii. Dlaczego więc bateria iPhone'a umiera w niskich temperaturach?

Jeśli poziom ciepła w telefonie spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza (32 stopnie Fahrenheita) lub przekroczy 35 stopni Celsjusza (95 stopni Fahrenheita), jego działanie może ulec awarii.

Baterie litowo-jonowe ulegają uszkodzeniu w ekstremalnie niskich temperaturach

Podczas korzystania z urządzenia w bardzo zimnym otoczeniu ładowalne baterie litowo-jonowe w iPhone'ach zawierają ciecz elektrolitową, która się krystalizuje.

Uniemożliwia to przepływ prądu przez baterię, co może spowodować całkowite zatrzymanie pracy telefonu.

Na szczęście zazwyczaj nie ma się czym martwić w takiej sytuacji.

Gdy telefon osiągnie cieplejszą temperaturę, powinien zacząć normalnie funkcjonować.

Pamiętaj jednak, by nie włączać iPhone'a od razu!

Włączenie zimnego urządzenia może je szybko rozgrzać. Gwałtowna zmiana temperatury może spowodować zbyt szybkie rozprężenie podzespołów, co może doprowadzić do ich uszkodzenia.

Istnieją sposoby, które pozwolą Ci uniknąć problemów z działaniem iPhone'a w zimowych miesiącach.

Wskazówki dotyczące iPhone'a w niskich temperaturach

Jak sprawić, by Twój telefon działał jak najdłużej!

Oto kilka przydatnych i skutecznych wskazówek:

Aby telefon działał jak najdłużej, gdy na dworze jest zimno, najlepiej jest zapewnić mu ciepło.

  • W miesiącach zimowych używaj zaawansowanego technologicznie etui termoizolacyjnego. Optimal to aktywne, elektroniczne etui termiczne. Pomoże ono utrzymać temperaturę iPhone'a w gorące i zimne dni.
  • Trzymaj iPhone'a w wewnętrznej kieszeni torebki/torebki/plecaka, a jeszcze lepiej - w kieszeni, aby utrzymywał stałą temperaturę dzięki naturalnej ciepłocie Twojego ciała.
  • Staraj się nie robić wielu zdjęć ani nie nagrywać filmów w bardzo niskich temperaturach. Są to czynności pochłaniające energię z baterii, które w zimnej pogodzie jeszcze bardziej ją wyczerpują.
  • Korzystajz zewnętrznej ładowarki, aby doładować baterię iPhone'a, gdy tego potrzebuje. Przydaje się ona także, gdy jest bardzo zimno, na wypadek, gdyby telefon niespodziewanie padł Ci w połowie dnia.
  • Nie zostawiaj iPhone'a w samochodzie, bo temperatura może łatwo spaść poniżej zera.

Używaj Apple Watch do korzystania z funkcji iPhone'a

Apple Watch może działać lepiej w niskich temperaturach. Zakres temperatur pracy urządzenia jest taki sam, jak iPhone'a - od 0º C do 35º C (od 32º F do 95º F). Pewne cechy Apple Watch mogą sprawić, że będzie on lepiej funkcjonował w niskich temperaturach. Ponieważ Apple Watch jest noszony na nadgarstku, ciepło Twojego ciała chroni go przed zbytnim wychłodzeniem.

Podczas naprawy zawsze używamy oryginalnej baterii Apple.