Wstęp

Mi 9 SE to kolejny smartfon, który zaproponowała swoim klientom marka Xiaomi. Został zaprezentowany w ciągu ostatnich kilku tygodni. Zgodnie z doniesieniami nie będzie to ostatni – niebawem mają być przedstawione kolejne. Zarówno Mi9, jak i Redmi Note 7, które zostały zaprezentowane już wcześniej cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Firma nie nadąża wręcz z ich dostawami, co sprawia, że z ich zakupem są naprawdę duże problemy. Zdaje się, że w przypadku Mi 9 SE może być troszkę inaczej. Przede wszystkim smartfon ten nie jest tak tani, jak wspomniany Note 7. Pod względem technologicznym nie jest też tak zaawansowany, jak Mi9. Mi 9 SE to smartfon, który zaliczyć można do mocnej średniej półki. To segment, w którym jest naprawdę tłoczno. To właśnie do niego zalicza się takie smartfony, jak Huawei P20, Huawei p30 Lite czy Pocophone F1. Klienci mają więc naprawdę w czym wybierać. Mi 9 SE to smartfon posiadający wiele zalet, ale zdecydowana większość klientów zdecyduje się raczej na Mi 9, który kosztuje tylko niewiele więcej.

Mi 9 SE w przedsprzedaży dostępny jest od 16 kwietnia. Kosztuje 1499, jeśli zdecydujemy się na wersję 6GB + 64 GB i 1599, jeśli postawimy na wersję 6GB + 128GB. W regularnej sprzedaży znajdzie się pod koniec kwietnia. Ciekawym jest fakt, że to właśnie Polska jest jednym z pierwszych europejskich krajów, w których telefon ten zostaje wprowadzony na rynek. Miało to miejsce tylko w Hiszpanii oraz Francji.Podczas mającej miejsce w Warszawie prezentacji Mi 9 SE został porównany z iPhone XS oraz Samsungiem 10e. Marka Xiaomi pozbyła się więc wszystkich kompleksów i bez wątpienia miała do tego pełne prawo. Xiaomi oferuje bowiem swoim klientom nie tylko superniskie ceny, ale również naprawdę wysoką jakością, doskonałą wydajność i nowoczesny design. Są to bardzo dobre produkty, które sprawiają, że rynkowi rywale nie mają już tak dobrego humoru.

Zalety

Smartfon zwraca uwagę przede wszystkim bardzo dobrym ekranem. Ma solidnie rozbudowany tryb Always on Display. Wyposażony został w trzy kamery, a także doskonale sprawdzający się tryb nocny. Obudowa została wykonana ze szkła Corning Gorilla Glass 5. Podkreślić trzeba, że wyposażono go w najnowszy Android 9 Pie, a także szybki czytnik w ekranie z naprawdę fajnymi animacjami. Smartfon wyposażono również w:-Bluetooth 5.0;-Port podczerwieni;-Głośnik dobrej jakości.Do tego dochodzi aparat robiący naprawdę dobre zdjęcia oraz świetny design

Wady

Wskazane wyżej zalety nie oznaczają, że smartfon ten nie ma żadnych wad. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że cena – w porównaniu do Mi 9 – nie jest zbyt konkurencyjna. Zegarek nie pobiera poprawnego czasu z sieci WiFi, a bateria to zaledwie 3070 mAh. Obudowa smartfona nie jest uszczelniona, nie został on również wyposażony w ładowanie indukcyjne. W kamerach nie ma stabilizacji optycznej, a w górnej belce nie ma powiadomień.

Design

Pod względem designu Mi 9 SE jest praktycznie klonem Mi 9. Producent zdecydował się na nieco mniejszy wymiar: telefon jest krótszy i węższy, co sprawia, że stał się bardziej poręczny, a obsługa jedną ręką jest zdecydowanie wygodniejsza. Tył w Mi 9 SE jest bardziej kwadratowy, podczas gdy w Mi 9 jest zdecydowanie bardziej zakrzywiony. Pod względem designerskim zdecydowanie wygrywa Mi 9. Telefon ten waży zaledwie 155 gramów. Wszystkie szklane powierzchnie wykonane ze szkła Corning Gorilla Glass 5. Jeśli pod uwagę weźmiemy kolor, to zdecydowanie lepiej prezentuje się model niebieski niż nudny i oklepany czarny.