W zeszłym roku smartfon Huawei P20 Pro miał naprawdę udaną premierę. Zaprezentowano między innymi świetnie sprawdzający się tryb nocny, a także teleobiektyw gwarantujący aż trzykrotne powiększenie. Nie ma więc dziwnego w tym, że wszyscy zastanawiali się, czy kolejny Huawei – P30 Pro – powtórzy ubiegłoroczny sukces. Trzeba bowiem pamiętać, że stworzenie naprawdę dobrego i przełomowego smartfona rok po roku jest dużo większym wyzwaniem niż pojedynczy sukces. Dzisiaj możemy powiedzieć, że naprawdę się udało. Huawei P30 Pro to smartfon naprawdę bardzo dobry, który pod względem fotografii mobilnej jest rewolucyjny. Jeśli chodzi o takie kategorie, jak zdjęcia nocne, teleobiektyw oraz zdjęcia marko jest naprawdę bezkonkurencyjny. Zobaczmy jak smartfon ten prezentuje się pod innymi względami. Okazuje się bowiem, że we wszystkim jest najlepszy i nie we wszystkim nie ma żadnej konkurencji. Można jednak powiedzieć jedno: jest niekwestionowanym królem fotografii.

Zalety smartfona Huawei P30 Pro

Na uwagę zasługuje przede wszystkim naprawdę nowoczesny i bardzo elegancki wygląd. Pod tym względem poprzedni model sprawia wrażenie nieco przestarzałego. Telefon wyposażony jest w uszczelnioną obudowę według normy IP68. Zamontowany pod ekranem głośnik sprawił, że poprawie uległa jakość rozmów, jeśli porównamy ją z poprzednim modelem. Czytnik linii papilarnych znajdujący się pod ekranem jest jednym z szybszych, jakie obecnie są dostępne. Telefon świetnie, naprawdę szybko i bez żadnych problemów rozpoznaje twarz. Do tego dochodzi bardzo dobra jakość ekranu OLED i jedno z najcieńszych ramek.

Tym, co zasługuje na uwagę jest tryb oszczędzający wzrok, a także możliwość regulacji temperatury barw ekrany.

Huawei P30 Pro jest jednym z bardziej wydajnych smartfonów na rynku. Wyposażony jest w naprawdę nowoczesne zaplecze komunikacyjne, a także aż dwuzakresowy system lokalizacji i nawigacji. System działa płynnie, bez żadnych problemów. Poprawiono zarządzanie słuchawkami bezprzewodowymi oraz jakością dźwięki. Zamykanie aplikacji działających w tle jest dużo mniej agresywne. Smartfon gwarantuje rewelacyjną wręcz jakość zdjęć. Wyposażony jest w teleobiektyw o największym x5 optycznym powiększeniu, a także x10 powiększeniu hybrydowym. Stawiając na ten smartfon, można robić naprawdę świetne zdjęcia makro. Aparat wyposażony jest w szerokokątny obiektyw, pozwala na robienie naprawdę szczegółowych zdjęć. Sama aplikacja aparatu ma szereg trybów. Nie należy zapominać również o naprawdę dobrej stabilizacji wideo.

Smartfon Huawei P30 Pro to dobry wybór dla wszystkich szukających telefonu z doskonałą baterią – jej czas działania jest naprawdę długi.

Dodatkowe opcje:

- ładowanie bezprzewodowe 15W;

- bezprzewodowe ładowanie zwrotne.

Wady

Wymienione zalety nie oznaczają, że Huawej P30 Pro nie ma wad. Przede wszystkim jest to smartfon, którego nie wyposażono w głośniki stereo. Jeśli porównamy go z modelem P20 Pro, to okazuje się, że jest to ogromny krok do tyłu. Nie ma również gniazda słuchawkowego, a także diody powiadomień, co wielu osobom może poważnie przeszkadzać. Czytnik znajdujący się pod ekranem – wprawdzie działający dość sprawnie – nie jest tak szybki i niezawodny jak ten tradycyjny. Smartfon rozpoznanie twarz, ale nie przeprowadza dokładnego skanowania 3D, co sprawia, że jest to rozwiązanie mniej bezpieczne. Zakrzywienie ekranu nie odpowiada każdemu. Do tego dochodzi zoom, który podczas filmowania nie zawsze działa płynnie. W aparacie do selfie brakuje autofocusa, co jest mało zrozumiałe.