Wstęp

Z Flipa używaliśmy przez tydzień. Sampli jest bowiem zaledwie kilka, a zainteresowanie testami jest naprawdę ogromne. Zdecydowanie dłużej korzysta z niego Maffashion, która w naszym kraju jest aktualnie ambasadorką modelu. Jest ona blogową modelką i influencerką. To właśnie z myślą o takich osobach model ten został zaprojektowany. Specjalnie została zaprojektowana również jego cena. Taki smartfon nie może być tani. Dlaczego? Najwyższa półka gadżetów musi być droga.

Zalety

Smartfon zwraca uwagę bardzo odważnym, oryginalnym designem. Wyposażony został w naprawdę mocne podzespoły, a najnowszy Android i najnowsza nakładka to kolejne, niewątpliwe plusy. Smartfon gwarantuje zarówno zdjęcia, jak i filmy na naprawdę wysokim poziomie. Dostępne są aplikacje, które świetnie radzą sobie z wykorzystywaniem podziału ekranu na dwie połowy. Smartfon posiada aż 256 GB pamięci, co przekłada się na jego możliwości. Można rozkładać go pod różnymi kątami. Jeśli rozłożymy go pod kątem prostym, możemy wykorzystać go jako samodzielni statyw do aparatu, który przyda się na przykład wówczas, gdy chcemy zrobić zdjęcia nocne. Stawiając na ten smartfon, można robić bardzo dobrej jakości selfie głównymi kamerami. Nagrania FULL HD mają naprawdę dobrą stabilizację. Zdjęcia nocne dobrej jakości można robić nawet w warunkach zupełnej ciemności. Wprawdzie pojawia się spore ziarno, ale efekt i tak jest przyjemny dla oka. Smartfon wyposażony jest w opcję Dual Audio, co pozwala na podłączenie dwóch głośników jednocześnie.

Wady

Jest to typowy telefon dla kobiet – ma kobiecy wygląd, co sprawia, że panowie raczej nie zdecydują się po niego sięgnąć. Dla wielu osób jest on zupełnie niedostępny z uwagi na naprawdę wysoką cenę. Wyświetlacz charakteryzuje się niską odpornością na rysowanie powierzchni. Ekran zewnętrzny jest zdecydowanie zbyt mały, a odblokowywanie twarzą niekoniecznie bezpieczne. Dodatkowo smartfon nie posiada teleobiektywu oraz obiektywu do zdjęć typu makro. Zdjęcia selfie z aparatu do nich przeznaczonego mają kiepską jakość. Obudowa jest dość śliska, co przekłada się na komfort korzystania z telefonu. Edge Lighting nie działa najlepiej, a Super Steady to funkcja niedostępna w jakości 4K.

Design

Tym, co najważniejsze jest w przypadku tego smartfona jest bez wątpienia jego design. Nie jest nawet w niewielkim stopniu podobny do żadnego spośród wszystkich smartfonów dostępnych w sprzedaży na polskim rynku. Można go określić jako prawdziwe inżynieryjne cacko. Smartfon wyposażony jest w naprawdę skomplikowany zawias. Zastosowana konstrukcja kół zębatych jest zaawansowana. Specjalne mikroszczotki czyszczą smartfon z kurzu. Zastosowanie zawiasa Hideaway sprawia, że możliwa jest regulacja kąta rozłożenia obudowy w kilku pozycjach. Dostępna jest nawet pozycja leżąca. Trzeba jednak pamiętać, że wówczas na ekranie pojawia się mała fałda, która jest w żadnym stopniu nie przeszkadza w codziennej pracy. Zewnętrzna część smartfona wykonana jest ze szkła. W naszym kraju telefon ten dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej oraz czarnej. Na obu kolorach mocno widać palce. Na świecie dostępny jest też model złoty. W górnej części znajdują się obiektywy dwóch kamer, a także dioda LED. Do tego dochodzi dodatkowy wyświetlacz, który jest jednak mikroskopijny. Okazuje się jednak, że wbrew temu, co mogłoby się wydawać wyświetlacz ten ma mnóstwo funkcji, na przykład zegarek, odbieranie połączeń, podgląd selfie oraz powiadomienia.