Wstęp

Samsung znowu to zrobił: wypuścił na rynek smartfon, który jest konkurencyjny nie tylko pod względem specyfikacji, ale również ceny. Pierwszy raz udało mu się wówczas, gdy na rynku pojawił się model Smasung Galaxy M21, który zadebiutował w czerwcu bieżącego roku. Galasy S20 FE to model, którym Samsung chce pokazać, że podobny krok możliwy jest również w odniesieniu do smartfonów premium. Te marki Samsung były dotychczas zdecydowanie droższe niż większość modeli proponowanych przez konkurencję. Model Galaxy S20 FE to przede wszystkim flagowy procesor, ekran 120 Hz AMOLED, a także bardzo pojemna bateria. Cena? 2899 w przypadku wersji 4G LTE. Oznacza to, że cena jest przeszło tysiąc złotych niższa niż w przypadku kosztującej dotychczas najmniej wersji S20. S20 FE dostępny jest także w wersji 5G. Ten model kosztuje 3399. Oczywiście jest to dużo więcej, ale ta wersja wyposażona jest w procesor Snapdragon, którego w dostępnych w Europie smartfonach nie ma nawet w Note S20 Ultra, który kosztuje blisko 6000 złotych. Okazuje się więc, że Samsung staje się bardzo atrakcyjny cenowo nawet wówczas, gdy porównamy go z Xiaomi.

Zalety

Uwagę przykuwa przede wszystkim metalowa rama urządzenia, która jest naprawdę solidna. Niewątpliwym atutem są głośniki stereo, a także uszczelniona obudowa IP68. Zastosowane tworzy jest metalowe. Nie widać na nim śladów dotyku, nie wygląda jakby jego jakość była niższa niż szkła. Model wyposażony został w ekran Super AMOLED 120 Hz i dotyk działający na 240 Hz – pod tym względem nie ustępuje w ogóle flagowcom. Atutem jest możliwość zakupu tego smartfona w wersji z procesorem Snapdragon. Smartfon wyposażony został z baterię 4500 mAh, która jest pojemniejsza niż w S20.WadyW zestawie znajduje się ładowarka 15W, ale już ładowarka 25W nie jest dostępna – trzeba ją odkupić oddzielnie. Decydując się na wersję ze Snapdragonem, trzeba liczyć się z wydatkiem kwoty większej o około 500 złotych. Ramki w tym modelu są dużo szersze niż w najbardziej topowych modelach. Smartfon nie posiada rozdzielczości QHF.

Design

Ten smartfon ma obudowę zrobioną z tworzywa. Generalnie nie jest to jednak problem. Ramka urządzenia jest metalowa, dzięki czemu ma on odpowiednią sztywność i solidność. Zastosowanie matowego tworzywa sprawia, że brud na telefonie jest zdecydowanie mniej widoczny. Jest to rozwiązanie naprawdę bardzo praktyczne.S20 ma być urządzeniem o flagowej specyfikacji, który kosztuje mniej. I tak właśnie się stało. Pod tym względem różni się od modelu Note 20, którego zakup wiąże się z wydatkiem około pięciu tysięcy. Samsung S20 FE to smartfon, który naprawdę może się podobać. Jego plusem jest to, że bardzo dobrze trzyma się go w ręku. W dotyku jest on wręcz satynowy. Dlatego tworzywo jako materiał na obudowę nie jest w tym przypadku żadną wadą.

Wymiary telefonu wynoszą 159,8 x 74,5 x 8,4 mm. Waży on 190 gramów. Ma głośniki stereo, wyposażony jest również w czytnik linii papilarnych w ekranie. Obudowę uszczelniono, bazując na normie IP68. Aby jednak ocenić działanie tych elementów, trzeba poczekać na pełną recenzję. Warto jednak podkreślić, że wiele tańszych smartfonów nie jest wyposażonych w te elementy. Tu ich nie zabrakło. Wrażenie robi zarówno jakość wykonania, jak i ergonomia.

Wyświetlacz

Ekran smartfona również zadowala. Jego przekątna to 6,5 cala. Wykonano go z zastosowaniem technologii Super AMOLED. Wyposażono go w pełnoprawne odświeżanie 120 Hz, a także rejestrację dotyku, która pracuje w 240 Hz.