Wstęp

Samsung Galaxy A41 to model zaliczany do średniej półki. Koszt jego zakupu to 1299 złotych. Z całą pewnością przypisać mu można kilka istotnych zalet, do których zalicza się między innymi ekran AMOLED, a także niewielkie rozmiary, o co dzisiaj coraz trudniej. Ma jednak jeden problem: Samsung M21, który kosztuje 300 złotych mniej. Jest to smartfon, który zawstydza wiele droższych modeli zarówno baterią, działaniem, jakością wyświetlacza, jak i robionych zdjęć. Oczywiście rywalizacja jest korzystna dla klientów, ale trudno zrozumieć, dlaczego Samsung zdecydował się prowadzić bratobójczą walkę. Do tego postawił na dość dziwne rozwiązania. Zastosowano między innymi procesor MediaTek, rezygnując z autorskiego Exynosa.

Zalety

Niewątpliwym atutem tego smartfona są przede wszystkim jego kompaktowe rozmiary, a także wyświetlacz AMOED. Telefon wyposażono w wejście mini – jack na słuchawki, a także NFC. Użytkownicy mają do dyspozycji slot na dwie karty SIM, a także na dodatkową kartę pamięci. Główny aparat gwarantuje zdjęcia naprawdę bardzo dobrej jakości.

Wady

Jest to smartfon, którego wydajność jest naprawdę niska. Możliwości robienia zdjęć są mocno ograniczone. Jeśli chodzi o nagrywane wideo, to jakość filmów jest naprawdę słaba. Wbudowany czytnik linii papilarnych działa naprawdę wolno.

Design

Galaxy A41 zalicza się do przedstawicieli tegorocznej linii A. Ma plastikowe plecki i ramę, niewielką, mającą prostokątny kształt wysepkę na oczka aparatów. Plusem jest jakość tworzywa, na którym nie widać jakoś szczególnie odcisków palców. Pod zewnętrzną warstwą znajduje się ładnie wyglądająca tekstura. Minusem jest niewątpliwie to, że wyspa wystaje ponad powierzchnię telefonu. Kiedy położymy go na płaskiej powierzchni, będzie kołysał się na boki. Na prawej krawędzi umieszczono przyciski służące regulacji głośności, a także przyciski wyłączania. Na lewej tatce, która ma niespotykany bo kwadratowy kształt, mieszczą się dwie karty SIM, a także dodatkowa karta pamięci. Dolna krawędź to miejsce, w którym znajduje się wejście mini – jack na słuchawki, USB – C oraz głośnik. UWAGA: głośnik jest tylko jeden. Wprawdzie gra naprawdę głośno, ale robi to dość płasko. O ile sprawdzi się w przypadku filmów, o tyle w przypadku słuchania muzyki wypada już zdecydowanie gorzej. Zdecydowanie lepiej muzyki słuchać na słuchawkach. Wówczas możemy skorzystać z Dolby Atmos, korektora dźwięku oraz Adapt Sound. Smartfon jest naprawdę zgrabny. Świetnie leży w dłoni. Jest jednym z nielicznych dostępnych modeli, który bez większych problemów można obsłużyć, używając tylko jednej ręki. Jego wymiary to 149.9 x 69.8 x 7.9 mm. Waży jedynie 152 g.

Wyświetlacz

Przekątna panelu to 6,1 cala, rozdzielczość zaś FHD+. Wykonano go w technologii Super AMOLED. Z całą pewnością jest to największy plus tego smartfona. Kolory na wyświetlaczu są naprawdę żywe, mocne, a kąty widzenia świetne. Nawet w pełnym słońcu można liczyć na świetną widoczność. Na naprawdę dobrym poziomie jest jasność zarówno minimalna, jak i maksymalna. Kawerka do selfie znajduje się w niewielkim notchu. Wadą jest brak diody powiadomień. Warto jednak podkreślić, że informacje pojawiają się na wygaszonym ekranie. Powiadomienia dotyczą wszystkich aplikacji. W ustawieniach znajduje się filtr światła niebieskiego, tryby ekranu, a także balans bieli.Wyświetlacz jest płaski. Znajduje się w nim optyczny czytnik linii papilarnych, którego działanie jest jednak dość kiepskie. Doskonale oddaje je słowo nieprzewidywalny.