Telefony Apple są najbardziej popularnymi telefonami. Oferują wiele korzyści i mają wielu fanów. Nie są jednak pozbawione wad.

Oto najczęstsze usterki iPhone 5s, SE i 6.

Usterki w iPhone 5s

iPhone 5s charakteryzował się niewielką baterią o pojemności 1560 mAh. Było to dwa razy mniej niż u innych konkurentów. W 2013 roku odbyła się operacja serwisowa. Zastąpiony przez nowe iPhone'y 5 i 5s. Urządzenia te miały problemy z żywotnością baterii, a także z długim czasem ładowania. iPhone 5s są często traktowane przez serwis iPhone'a. iPhone 5s był podatny na wyłączanie się w niskich temperaturach, a jednocześnie szybko się nagrzewał, gdy osiągał wysokie temperatury. Tylna część obudowy iPhone'a 5s została wykonana z metalu, podczas gdy w poprzednich latach była wykonana z aluminium i szkła. Wyeliminowało to możliwość złamania. Sprawa nie jednak zarysować łatwo i farba zaczęła się łuszczyć, pozostawiając go wygląda tak, jakby był tam od lat. Wyciągało to również porysowany telefon z pudełka. Był to nieefektywny proces anodyzacji metalu. Było to znane jako skandal scratchgate. iPhone 5s był dotknięty serią systemowych usterek. Czujniki były nie do końca skalibrowane (żyroskop, akcelerometr i kompas dawały błędne odczyty). Mieliśmy też problemy z mikrofonem i pikselami. Usterki z iPhone SE iPhone SE to najbardziej niezawodny telefon w historii Apple. Użytkownicy modelu z 2016 roku narzekali jedynie na krótki czas pracy na baterii. Problemem, który sporadycznie się pojawiał, był również ekran zabarwiony na żółto.

iPhone 6 Wady

W 2014 roku odbyła się premiera iPhone'a 6. Niedługo po premierze iPhone'a 6 wybuchła afera bendgate. Urządzenie było wykonane z aluminium. Można go było zginać rękami, lub nosić w tylnej kieszeni. Jeśli obudowa jest wygięta nie do naprawienia, być może trzeba będzie ją wymienić. iPhone 6s Wady iPhone 6s miał obudowę wykonaną z mocniejszego stopu aluminium niż jego poprzednik. Miały też pewne problemy. To urządzenie miało też inne problemy, w tym ze złączem Jack, przednią kamerą, przegrzewaniem się i aparatem. Wadliwa bateria w iPhone 6s powodowała, że wyłączała się niespodziewanie, bez względu na to, jak była pełna. Wymagana była wymiana baterii iPhone'a. W 2016 roku telefony z tą wadą były naprawiane. W 2019 roku również odbyła się akcja serwisowa. Było to spowodowane tym, że telefon nie uruchamiał się z powodu awarii podzespołów lub braku zasilania. Apple w swoich 6s montowało procesory dwóch firm. W urządzeniach znajdowały się procesory wyprodukowane przez TSMC i Samsunga. Niestety, chipy Samsunga powodowały szybszy drenaż baterii niż TSMC. To był właśnie chipgate. Usterki sprzętowe nie były jedynym problemem. Pojawiły się także błędy systemowe. Użytkownicy skarżyli się na zniekształcenia w głośniku oraz błędy 3D Touch. Ekran nie był w stanie prawidłowo wyświetlać bieli, a Touch ID stawał się gorący. Zostało to naprawione w kolejnych aktualizacjach systemu. Te wady nie są tak poważne, jak mogłoby się wydawać. Telefony te są nadal popularne wśród użytkowników marki, nawet lata po premierze. Niektóre błędy systemowe zostały naprawione w kolejnych aktualizacjach. Do naprawy niektórych z nich wykorzystano akcje serwisowe. Resztą zajmie się zaufane centrum serwisowe.