Co wyróżnia Apple Watch 5 i dlaczego dajemy mu ocenę celującą?

Czy Apple Watch 5 zawojował światowy rynek i stał się bestsellerem wśród zegarków tej firmy? Pierwszą i podstawową kwestią jest jego nowość. każdy pasjonat marki Apple z niecierpliwością wyczekuje nowych modeli. Zawsze nowy model jest lepszy od starszego, a miłośnicy zegarków Apple z niecierpliwością czekają na nowy model. To oczywiste że każdy model ma swoje wady i zalety, jednak mimo wszystko jest nowy i za to kochają go wszyscy użytkownicy.

Pierwszą różnicą jest jego obudowa.

Składa się z wielu ulepszonych dodatków, a najważniejszą zaletą jest fakt, że godzina wyświetla się zawsze. Ta zaleta jest także wadą, ponieważ ze względu na stałe wyświetlanie godziny, jego bateria trzyma o wiele krócej. Porównując ceny dwóch modeli Apple Watch, nowsza wersja jest tylko niewiele droższa od starszej.

Jakie jeszcze zalety ma Apple Watch 5?

Jak już wspomnieliśmy główną zaletą tego zegarka jest Tryb Always on Display. Ma także wyjątkowo dobrze dopracowany design, wbudowany został wyjątkowo wysokiej jakości ekran Retina, a sam system jest szybki i niezawodny. Wracając do designu, nie wiele zmienił się on od poprzedniej wersji zegarka. Jedyną nowością jest fakt, że ekran świeci się cały czas, na czym niestety ucierpiało działanie baterii. Apple Watch 5 działa o dobę krócej niż Apple Watch 4. Nowszy model ma także możliwość wyposażenia w kopertę ceramiczną bądź tytanową, choć obie wersje jeszcze nie są dostępne w Polsce i są wyjątkowo drogie.

Czy system Apple Watch 5 jest lepszy?

Nowy model zegarka Apple Watch 5 otrzymał doskonałej jakości oprogramowanie watchOS 6.0. daje nam ono dostęp do nowych tarcz, pełna godzina jest oznajmiana za każdym razem dźwiękiem, mamy dostęp do kalkulatora oraz kalendarzyka dla kobiet, dodatkowo wyczuwa on hałas jaki nas otacza. Dla wszystkich miłośników muzyki, mamy w nowym Apple Watch 5 kompletną obsługę Apple Music, nawet w trybie offline. Co jeszcze możemy zrobić za pomocą Apple Watch 5? Możemy wykonywać płatności mobilne bez PIN-u, zegarek przypomina nam i motywuje do treningu, daje możliwość obsługi połączeń głosowych, monitoruje wszelkiego rodzaju treningi biegowe oraz rowerowe.

Dodatkową zaletą systemu Apple Watch 5 jest jego szybkość i niezawodność. Tutaj plasuje się o wiele korzystniej niż starsze modele na systemie Google.

Wadą Apple Watch 5 jest jego bateria

Tutaj ocena wypada najgorzej, albowiem bateria dostaje od nas 4. Mimo, że działa o kilka godzin dłużej, niż wskazuje na to informacja od producenta, to w porównaniu z poprzednikiem jest to o 24 godziny mniej. Dlatego, kiedy wyjeżdżamy na dłużej, musimy zabrać ze sobą ładowarką bądź wyłączyć tryb AOD. Zaleta baterii? Bardzo szybko się ładuje, dlatego czasami krótki postój na CPN pozwoli tą baterię naładować. Porównanie dwóch modeli Apple Watch 5 do Apple Watch 4Tutaj nie ma wielu różnic. Cena pozostaje prawie ta sama, wyglądem nie różni się od poprzednika, jedyną różnicą jest świecąca się godzina, którą możemy wyłączyć, jeżeli zależy nam na dłuższym działaniu baterii. Dlatego zakup nowego zegarka, jeżeli posiadamy Apple Watch 4 nie jest zbyt logiczny. Chyba że jesteśmy fanatykami firmy Apple i zawsze mamy wszystko to co nowe pojawia się na rynku.

Producent o swoim Apple Watch 5 wypowiada się w samych superlatywach. Także światowi eksperci uważają ten model za najlepszy smartwatch na świecie. Jego działanie jest niezawodne, a klienci którzy już stali się jego posiadaczami są z nowego zegarka zachwyceni. Nowy system także zachwyca i przemawia za pełną oceną celującą tego modelu telefonu.