Niedawno wprowadzony na rynek przez jednego z czołowych chińskich producentów smartfon Oppo Reno z 10-krotnym zoomem od razu wzbudził pozytywne odczucia wśród większości osób, które jako pierwsze zetknęły się z tym urządzeniem. Nowy produkt rzuca wyzwanie rynkowi fotografii mobilnej, demonstrując niespotykane wcześniej możliwości aparatu.

Wygląd i użyteczność

Oppo Reno 10x zoom to elegancko zaprojektowany telefon komórkowy. I nie chodzi tylko o materiały, kształt czy wymiary, ale o udane połączenie tego wszystkiego. Smartfon wygląda drogo, imponująco, poważnie. Oba szkła (przód i tył) to Gorilla Glass (odpowiednio szósta i piąta generacja). Przód jest prawie płaski, a tył ma zaokrąglone krawędzie. Kamery tutaj nie znajdują się w osobnym wystającym bloku, dzięki czemu smartfon jest stabilny na twardych powierzchniach. Możesz wygodnie pracować z urządzeniem leżącym na stole, nie drga ono po dotknięciu wyświetlacza. Piękno to nie jedyna pozytywna cecha korpusu Oppo Reno z 10-krotnym zoomem. W przeciwieństwie do flagowców Huawei nie wyostrzyły boków do tego stopnia, by smartfon zaczął się obracać w dłoni. Boczna ramka Reno 10x zoom jest szeroka i prawie płaska, palce mocno się jej trzymają, pod tym względem korpus urządzenia jest praktyczny. Nawet jeśli upuścisz smartfon, komputer, który aktywnie wykorzystuje czujniki urządzenia, natychmiast wciągnie wysuwaną kamerę do środka – jeszcze zanim urządzenie dotknie podłogi. Dla ochrony samego etui do zestawu dołączono efektowne gumowane etui, nie na tyle gładkie, żeby wyślizgiwać się z dłoni. Wysokiej jakości i stylowa obudowa ma wewnątrz wełnistą uszczelkę, która chroni szklane powierzchnie obudowy. Wysuwany moduł mieści również wszystkie inne elementy, które zwykle znajdują się w górnej części obudowy: dwie diody doświetlające (z przodu i z tyłu), a także słuchawkę i dodatkowy mikrofon. Panel chowa się samoczynnie, gdy tylko przedni aparat się wyłączy, ale w razie potrzeby zawsze można go wsunąć ręcznie. Tacka na dwie karty Nano-SIM jest hybrydowa, aby zainstalować w niej kartę pamięci, będziesz musiał poświęcić jedną z kart SIM.

Ekran

Oppo Reno 10x zoom wyposażony jest w 6,6-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2340×1080. Wyświetlacz pokryto szkłem 2.5D Gorilla Glass 6. Fizyczne wymiary ekranu to 71×153 mm, proporcje 19,5:9, a gęstość punktów to 387 ppi. Ramka wokół ekranu ma szerokość 2,5 mm po bokach, 4 mm na dole i 3 mm na górze. Na ogromnym wyświetlaczu brakuje wycięcia na aparat, ramka wokół niego jest prawie niewidoczna, więc ekran zajmuje ponad 93% powierzchni panelu przedniego. Przednia powierzchnia ekranu wykonana jest w postaci szklanej płyty o gładkiej jak lustro powierzchni, odpornej na zarysowania. Sądząc po odbiciach obiektów, właściwości przeciwodblaskowe ekranu nie są gorsze niż w przypadku Google Nexusa 7. Ten ekran wykorzystuje matrycę Super AMOLED - aktywną matrycę na organicznych diodach elektroluminescencyjnych. Pełnokolorowy obraz jest tworzony przy użyciu subpikseli trzech kolorów - czerwonego (R), zielonego (G) i niebieskiego (B). Główny aparat składa się z trzech modułów: głównego (48 Mpix), 13 Mpix z teleobiektywem oraz 8 Mpix z obiektywem szerokokątnym. Razem zapewniają 10-krotny zoom hybrydowy, ponieważ dzięki trzem obiektywom aparat ma zakres ogniskowych 16-160 mm (odpowiednik 35 mm). Dual OIS został zaprojektowany, aby pomóc ci uzyskać wyraźny obraz nawet podczas fotografowania z ręki.

W górnej części interfejsu na ekranie w trybie manualnym można szybko i wygodnie przełączać się pomiędzy wszystkimi trzema modułami kamer, a na dole znajduje się ekranowy przycisk zoom z pięcioma wstępnie ustawionymi wartościami: szeroki kąt, 1 ×, 2 ×, 6 × i 10 ×.