iPhone'y są szybkie i wydajne, a do tego świetnie zaprojektowane. Kupując nowe urządzenie Apple, chcesz mieć pewność, że go nie zepsujesz ani nie uszkodzisz. Choć są to urządzenia o długiej żywotności, może się zdarzyć przypadkowe upuszczenie lub kontakt z cieczą. Aby uniknąć poważnych problemów, wymieniliśmy najlepsze sposoby ochrony iPhone'a przed uszkodzeniami.

1. Aby chronić iPhone'a przed uszkodzeniami, używaj ochraniacza ekranu

Ochraniacze ekranu uratowały już niejednego iPhone'a.

Wszyscy wiemy, że wypadki chodzą po ludziach, więc nawet jeśli zachowasz szczególną ostrożność, możesz niechcący upuścić iPhone'a. Nikt nie chce słyszeć odgłosu pękającego ekranu. Dlatego należy zrobić wszystko, aby zapobiec takiemu wypadkowi.

Bez ekranu nie da się obsługiwać iPhone'a. Naprawa ekranu iPhone'a może być kosztowna. Z tego powodu prawdopodobnie warto zainwestować w dobrej jakości osłonę ekranu.

Choć iPhone'y są solidne i mogą służyć przez bardzo długi czas, wszyscy chcemy mieć cienkie telefony. Dlatego szkło stosowane w iPhone'ach jest kruche i delikatne. Można je porównać do skorupki jajka. Jeśli będzie się z nią ostrożnie obchodzić, nic się nie stanie, a telefon będzie w doskonałym stanie przez wiele lat. Jeśli jednak nie będziesz się z nią odpowiednio obchodzić, może łatwo pęknąć.

Możesz użyć foliowej osłony ekranu - ochroni ona iPhone'a tylko przed zarysowaniami. Właściciele iPhone'ów mogą też kupić osłonę ekranu ze szkła hartowanego, która jest bardziej odporna, ale wyświetlacz jest identyczny z oryginalnym.

W tym sklepie internetowym z akcesoriami do iPhone'a znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości osłon ekranu.

Jeśli uszkodzenie zostało już wyrządzone, odwiedź nasz punkt naprawy iPhone'a, aby szybko naprawić je przy użyciu wysokiej jakości części.

2. Kup wysokiej jakości etui na iPhone'a

Innym skutecznym sposobem ochrony iPhone'a przed uszkodzeniami jest zakup wysokiej jakości etui na iPhone'a.

Istnieje wiele ochronnych etui na iPhone'a, więc prawdopodobnie można znaleźć dobre dla każdego typu iPhone'a. Wysokiej jakości etui na telefon chroni nie tylko ekran, ale także całą obudowę urządzenia Apple.

Etui na iPhone'a są dostępne we wszystkich kolorach i są wykonane z różnych materiałów, więc możesz eksperymentować z wyglądem swojego urządzenia Apple. Niektóre z nich są stosunkowo ciężkie, a inne całkiem lekkie. Możesz kupić wodoodporne lub pyłoszczelne etui na iPhone'a, jeśli Twoja praca lub codzienne czynności wymagają takiej ochrony.

Sprawdź nasze wysokiej jakości futerały na iPhone'a tutaj.

3. Maksymalnie wydłuż czas pracy baterii iPhone'a dzięki odpowiedniemu ładowaniu

Aby maksymalnie wydłużyć czas pracy baterii, upewnij się, że zaktualizowałeś swojego iPhone'a i korzystasz z najnowszego oprogramowania. Aktualizacje Apple często zawierają pewne energooszczędne zmiany, więc sprawdź, czy masz najnowszą wersję.

Nie powinieneś też ładować iPhone'a do 100%, bo to w końcu skróci żywotność baterii. Najlepiej utrzymywać poziom zasilania w przedziale 45-75%.

4. Zawsze mocno trzymaj urządzenie z systemem iOS

Może się to wydawać oczywiste, ale wiele wypadków zdarza się, ponieważ właściciel iPhone'a nie trzyma urządzenia pewnie. Sposób trzymania iPhone'a lub nawet iPada może zapobiec wypadnięciu urządzenia z systemem iOS z rąk. Zawsze trzymaj go bezpiecznie, pewnie. W ten sposób ochronisz obudowę swojego urządzenia i unikniesz poważnych uszkodzeń ekranu.

5. Unikaj ekstremalnych temperatur

Jeśli chcesz uchronić iPhone'a przed uszkodzeniami, nie zostawiaj urządzenia z systemem iOS na dłuższy czas w zbyt niskich lub zbyt wysokich temperaturach.

Gadżety Apple, podobnie jak inne urządzenia elektroniczne, nie lubią skrajnych temperatur. Zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura może je łatwo uszkodzić. Narażenie na działanie takich temperatur może uszkodzić baterię i inne części wewnętrzne, co może skutkować skróceniem czasu pracy baterii lub utratą danych.

iPhone może ulec takiemu uszkodzeniu, że "zwykła naprawa" nie będzie w stanie mu pomóc, więc trzeba będzie kupić nowe urządzenie.

Bardzo łatwo jest zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym przez ekstremalne temperatury. W okresie letnim nie pozostawiaj iPhone'a przez dłuższy czas na słońcu. Zimą trzymaj iPhone'a w kieszeni, aby było mu stosunkowo ciepło. Jeśli zostawiłeś iPhone'a na palącym słońcu lub na mrozie, zabierz go do domu i pozwól mu przez jakiś czas pozostać w temperaturze pokojowej. Nie próbuj go zbyt szybko rozgrzewać ani schładzać. Taka szybka zmiana temperatury może spowodować wytrącanie się wody w urządzeniu z systemem iOS, a w konsekwencji jego uszkodzenie.

6. Nigdy nie zostawiaj iPhone'a bez nadzoru

Coraz częściej ludzie zostawiają swoje iPhone'y bez nadzoru, a do urządzenia mogą łatwo dostać się małe dzieci lub zwierzęta domowe.

Choć coraz więcej rodziców pozwala swoim dzieciom bawić się urządzeniami Apple, upewnij się, że Twoje dziecko jest na tyle dorosłe, aby ostrożnie obchodzić się z iPhone'em. W przeciwnym razie może się on łatwo zepsuć.

Jeśli nie będziesz wystarczająco ostrożny, możesz nawet zgubić iPhone'a. Na szczęście możesz go namierzyć i odnaleźć. Na szczęście można go stosunkowo łatwo namierzyć i odnaleźć. W tym artykule przeczytasz o tym, jak namierzyć zgubionego iPhone'a.

Unikaj też trzymania telefonu w pobliżu kluczy i innych ostrych przedmiotów. Jeśli masz go w kieszeni, trzymaj go oddzielnie od innych przedmiotów, aby uniknąć uszkodzenia ekranu iPhone'a.

7. Możesz ochronić iPhone'a przed uszkodzeniami, jeśli będziesz go trzymać z dala od wody

Woda to jeden z największych wrogów iPhone'ów. Nigdy nie zabieraj iPhone'a do łazienki ani w pobliże wody, ponieważ może wyślizgnąć się z rąk.

Jeśli urządzenie zostało upuszczone w cieczy, nie próbuj go włączać ani podłączać do prądu. Znajdź najbliższy punkt naprawy iPhone'a, aby sprawdzić, czy telefon da się naprawić. Stworzyliśmy ten przewodnik, aby pokazać, co należy zrobić w przypadku upuszczenia iPhone'a w cieczy.

8. Znajdź profesjonalny serwis naprawczy iPhone'a

To naturalne, że czasem trzeba odwiedzić punkt napraw - nawet jeśli masz urządzenie Apple. Może się zdarzyć, że upuścimy telefon, gdy nie jest w etui, albo że wystąpi problem z jego ładowaniem. Urządzenia z systemem iOS są świetne. Nikt jednak nie chce kupować nowego urządzenia, jeśli można je naprawić za ułamek ceny nowego iPhone'a lub iPada.

Bardzo ważne jest, aby znaleźć zaufany punkt naprawy iPhone'a. Musisz mieć pewność, że Twoje urządzenie Apple zostanie naprawione z należytą starannością i przy użyciu części wysokiej jakości.

Jeśli Twój iPhone lub inne urządzenie Apple ma pęknięty ekran lub inny problem, odwiedź Bazę Naprawy iPhone'a w Kesgrave, Ipswich lub wyślij urządzenie pocztą. Mamy w magazynie wiele części do iPhone'a i pracujemy tylko na elementach wysokiej jakości, dzięki czemu możemy zapewnić wysoką jakość naprawy. Nie musisz się umawiać na spotkanie - wystarczy, że przyjdziesz do nas w godzinach otwarcia, jeśli mieszkasz w pobliżu Ipswich, lub wyślesz urządzenie pocztą, a my naprawimy je w ciągu 24 godzin.

Przeczytaj także:

Co zrobić, gdy Twoje słuchawki AirPods nie chcą się włączyć?

Jak znaleźć zgubionego iPhone'a?

Co zrobić, gdy iPad nie chce się włączyć?

Dlaczego nie działa kamera mojego iPhone'a?