Nieoficjalne, fałszywe baterie mogą uszkodzić iPhone'a, a sam iPhone może eksplodować. Ostatnio widzieliśmy zbyt wiele takich iPhone'ów.

Jednym z głównych problemów, z jakimi się do nas zgłaszają, jest problem z baterią iPhone'a! Jak już wspomnieliśmy w naszym poprzednim wpisiejeśli Twój iPhone ma więcej niż 2 lata, zaleca się wymianę baterii z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że oprogramowanie iPhone'a spowalnia działanie telefonu, gdy tylko wykryje, że bateria się starzeje.

Innym powodem jest to, że iPhone szybciej się rozładowuje, a czasem wyłącza się nawet wtedy, gdy jest naładowany w 30%.

Wiele osób oddawało swoje iPhone'y do punktu serwisowego w celu wymiany baterii. Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni dotarło do nas wiele skarg dotyczących telefonów, które nie działały szybciej po wymianie baterii. Zdarza się, że po wymianie bateria iPhone'a wyczerpuje się jeszcze szybciej niż w przypadku oryginalnej dwu- lub trzyletniej baterii.s starą, używaną baterią.

Wyjaśnienie Problem z baterią iPhone'a jest bardzo proste!

Jednak niektóre firmy naprawcze używają baterii bardzo niskiej jakości, które zostały wyprodukowane w Chinach przy użyciu materiałów gorszej jakości. Inny problem polega na tym, że niestety istnieją firmy, które biorą używane baterie, resetują ich cykle, a następnie ponownie pakują i sprzedają jako nowe.

Niektórzy właściciele iPhone'ów kupują te podejrzanie tanie baterie w serwisie internecie (eBay, Amazon itp.) i wymieniają je samodzielnie. Wielu z nich zauważa po wymianie, że telefon rozładowuje się szybciej niż w przypadku używanej baterii. Ponadto tylna płyta telefonu jest cieplejsza niż zwykle. Pojemność tych nowych baterii jest w wielu przypadkach niższa niż dwuletnich baterii.s 2-letnich używanych, ale oryginalnych baterii Apple.


Baterie złej jakości z bazarów (eBay, Amazon)


Oryginalna bateria z logo Apple i etykietą Apple.

Takie baterie są niebezpieczne, ponieważ mają gorszą jakość lutowania i łatwo dochodzi w nich do zwarć. Ponadto mogą uszkodzić podzespoły telefonu, takie jak mikroprocesory, rezystory i kondensatory na płycie głównej. Wymiana tych części jest bardzo kosztowna i może być wykonana tylko w specjalnych punktach napraw. Wymiana układu ładowania kosztuje zwykle 50 GBP - £90.


Poniżej znajduje się film o wymianie układu scalonego

Jeśli chip ładowania został już uszkodzony z powodu niskiej jakości baterii lub adaptera. Jak napisano, możemy go wymienić na krótki termin w niskiej cenie.

Te tanie baterie zwykle puchną i zaczynają się nagrzewać po kilku miesiącach. Spuchnięta bateria naciska na wyświetlacz od wewnątrz, w wyniku czego wyświetlacz wygina się, a następnie pęka. Wymiana ekranu telefonu iPhone kosztuje od 30 GBP-100.


Słabej jakości bateria (z serwisu eBay) po 2 miesiącach użytkowania.

W Internecie można znaleźć sprzedawców oferujących baterie o podwójnej pojemności. Takie baterie nie mają podanej na nich pojemności, a w większości przypadków nie osiągają nawet normalnej pojemności.

Dlaczego miałbyś używać w swoim drogim telefonie iPhone baterii gorszej jakości i niebezpiecznej?

Używane przez nas baterie są oryginalnymi bateriami Apple, objętymi roczną gwarancją.

Ich pojemność jest większa, a żywotność znacznie dłuższa niż w przypadku tanich baterii niskiej jakości, a poza tym nie powodują one uszkodzenia telefonu.

Nasze ceny wymiany baterii: 5S - 19 zł, 6-6S - 25 zł, 7-8Plus - 45 zł i iPhone X -65 zł.

Oto kilka prawdziwych przypadków, o których opowiedzieli nam nasi klienci:

"Mój chłopak próbował sam wymienić baterię i jego telefon jest teraz całkowicie martwy. Nie rób tego. To nie jest warte kłopotów i ryzyka uszkodzenia iPhone'a". Udaj się do Bazy Naprawczej iPhone 'a w Kesgrave, gdzie zrobisz to profesjonalnie i otrzymasz gwarancję."

Sarah

"Wypróbowałem nową baterię u sprzedawcy na eBayu i "nowa" bateria wytrzymała 2 miesiące, a potem nie była w stanie utrzymać żadnego ładunku. Sprzedawca odmówił jej wymiany, a w wiadomości e-mail stwierdził, że nie udziela gwarancji na baterię. Zaniosłem więc iPhone'a do Bazy Naprawczej iPhone'a i od około 8 miesięcy działa on bez zarzutu. Wymienili go w ciągu 10 minut. Do dziś działa bez zarzutu."

Marek W.

Podczas naprawy zawsze używamy oryginalnej baterii Apple .

Oryginalna bateria Apple a podrobiona bateria

Jak rozpoznać, która jest która?

Wykres porównawczy żywotności baterii iPhone'a - sprawdź, zanim kupisz

Infografika dotycząca czasu pracy baterii iPhone'a

Każdy telefon poddajemy testowi baterii przeprowadzanemu przez iRB, który polega na 2-godzinnym surfowaniu po sieci WWW przez Wi-Fi, 20-minutowym dzwonieniu i 1-godzinnym słuchaniu muzyki przy jasności ekranu 120 nitów.