Zakup fabrycznie nowego iPhone'a nie jest tanim interesem! Mimo pojawienia się iPhone'a 7, który obniża cenę, nadal można znaleźć korzystniejsze rozwiązanie. Kupno używanego iPhone'a może być mylące. Oczywiście można zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale można też utknąć w sytuacji, której lepiej uniknąć. Nie wpadaj w panikę, ponieważ podpowiemy Ci, co robić.

Starannie wybieraj opcje zakupów


Możesz wierzyć lub nie, ale masz bardzo niewiele możliwości zakupu używanego telefonu iPhone. Najpierw prawdopodobnie pomyślisz o przejściu na eBay i wybraniu najtańszej opcji zakupu iPhone'a, jaką możesz znaleźć, ale zanim to nastąpi, warto sprawdzić niektóre sklepy sprzedające używane iPhone'y.

Sprawdź, czy blokada aktywacji jest wyłączona


Jeśli kupisz używanego iPhone'a, którego ktoś inny zablokował za pomocą hasła aktywacyjnego, jest on chroniony w cudzej usłudze iCloud, nie będziesz mógł z niego korzystać. Ważne jest, aby to sprawdzić, w przeciwnym razie kupisz tylko bezużyteczny przycisk do papieru. Jeśli kupujesz go od osoby prywatnej, upewnij się, że wyłączyła ona blokadę. Najlepiej jest go kupić z usuniętymi przedtem wszystkimi danymi.

Sklepy sprzedające używane iPhone'y


Jeśli mieszkasz w większym mieście, to wystarczy, że przejdziesz się ulicą lub pójdziesz do centrum handlowego, a znajdziesz mnóstwo sprzedawców i stoisk, gdzie możesz kupić iPhone'a. Oczywiście ci najbardziej wiarygodni mają swoje strony internetowe, na których można sprawdzić wszystkie szczegóły dotyczące danego iPhone'a. Warto sprawdzić je na Facebooku lub w google, aby przekonać się, jak zadowoleni byli dotychczasowi klienci w pięciogwiazdkowej skali.

Uważaj, aby wybrać iPhone'a pasującego do Twojego dostawcy usług


Niezależnie od tego, czy kupujesz iPhone'a w sklepie czy od osoby prywatnej, musisz wiedzieć, kto jest dostawcą usług, czy jest to niezależny numer iPhone'a. Istnieje rozwiązanie, nawet jeśli kupisz go od innego dostawcy, ale będzie Cię to kosztować dodatkowy czas i pieniądze. Oczywiście, jeśli uda Ci się uzyskać niezależny numer iPhone'a, nie będziesz miał żadnych problemów.

Sprawdź, czy iPhone nie ma żadnych uszkodzeń


Wydaje się to oczywiste, ale nie należy lekceważyć znaczenia tego stwierdzenia.
Jeśli masz okazję potrzymać iPhone'a w ręku, zwróć uwagę na te rzeczy: Uszkodzenia estetyczne, takie jak zadrapania Głos i system dźwiękowy: Odtwórz muzykę, aby go sprawdzićSprawdź
obudowę karty SIM za pomocą latarki, aby zobaczyć, czy biała naklejka nie zmieniła koloru na czerwony lub różowy. Jeśli tak, oznacza to, że do systemu iPhone'a dostała się woda.
Oprócz sprawdzenia uszkodzeń zapytaj sprzedawcę, czy kupił program AppleCare, który może Ci przekazać.


Zabezpiecz swój zakup
Jak w przypadku każdego zakupu w Internecie, bezpieczeństwo jest bardzo ważną kwestią. Jeśli kupujesz w serwisie eBay, możesz sprawdzić opinie o sprzedawcach. Jeśli widzisz, że wiele osób jest niezadowolonych z danego sprzedawcy, nie kupuj u niego. Zastanów się nad skorzystaniem z systemu PayPal, więc jeśli nie otrzymasz produktu lub nie będziesz z niego zadowolony, możesz w ten sposób odzyskać swoje pieniądze.