5 sztuczek, które sprawią, że Twój iPhone będzie szybszy

Możesz zauważyć, że twój starszy iPhone działa powoli po pewnym czasie, ale wskazówki dotyczące uczynienia powolnego iPhone'a 5 lub iPhone'a 6 szybszym nie są tak dobrze znane, jak te dotyczące równie frustrującego problemu tworzenia więcej miejsca w telefonie. Jest to dobry post do zakładki i odniesienia, gdy twój iPhone spowalnia zbyt wiele. Te sztuczki powinny działać dla każdego modelu iPhone'a z dowolną wersją systemu iOS. Więc następnym razem trzeba przyspieszyć iPhone, mamy cię pokryte. Oto siedem mało znanych sztuczek, dzięki którym Twój iPhone będzie szybszy.

  • Zamknij wszystkie niepotrzebne aplikacje

Jest to najbardziej popularna i dyskusyjna wskazówka dotycząca pamięci w naszym zestawieniu. W moim roundup baterii oszczędzania wskazówek, powiedziałem wszystkim, aby zapomnieć o zamknięciu aplikacji cały czas dang, ponieważ zużywa baterię. Ale te aplikacje w tle (czy odświeżanie lub nie) zrobić podjąć iPhone pamięci. Środkowy punkt widzenia, aby zarówno zaoszczędzić na baterii i pamięci jest zamknięcie wszystkich nieistotnych aplikacji, ale pozostawić otwarte te konsekwentnie wrócić do całego dnia. W ten sposób iPhone będzie zużywać mniej baterii otwierając te istotne aplikacje i oszczędzać na pamięci, gdy zamkniesz grę, w którą skończyłeś grać, lub kanał mediów społecznościowych, którego nie musisz sprawdzać ponownie przez jakiś czas. Aby to zrobić, kliknij dwukrotnie przycisk Home, aby aktywować przełącznik aplikacji. Przeciągnij palcem w górę, aby zamknąć wszystkie niepotrzebne aplikacje. To jest dobry czas, aby sprawdzić z powrotem na Battery Saver app, aby zobaczyć, jak wiele pamięci uwolnione.

  • Naprawić powolny telefon z tym Clear RAM z iPhone sztuczki restartu

To nie jest to samo, co po prostu zrestartować iPhone'a lub zasilania go w dół. Z jakiegoś powodu jest to specyficzna metoda czyszczenia pamięci RAM iPhone'a. Aby to zrobić, jednocześnie przytrzymaj przycisk Sleep/Wake i przycisk zmniejszania głośności (na iPhone 6s i starszych trzymać przycisk Home zamiast głośności), aż ekran będzie czarny, a następnie wyskakuje z powrotem. Sprawdziłem Battery Saver app po tym; I freed-up około 120 MB dodatkowej pamięci z tej sztuczki.

  • Spraw, by iPhone działał szybciej, czyszcząc pliki cookie i dane w Safari

Warto zauważyć, że wykonanie tej czynności oznacza, że Safari nie będzie sugerować adresów URL podczas wpisywania, chyba że są one zapisane w zakładkach. Niektóre strony internetowe mogą również zapomnieć pewne preferencje, ale ogólnie rzecz biorąc, to dobra praktyka, aby wyczyścić swoje pliki cookie i dane co jakiś czas, niezależnie od tego. Aby to zrobić, otwórz Ustawienia i stuknij Safari. Wybierz Historia i dane witryn, a następnie potwierdź. Mam tylko około 50 MB więcej pamięci robiąc to, ale robię to dość regularnie.

  • Wyłącz automatyczne pobieranie i odświeżanie aplikacji w tle

To jest sztuczka, która może przyspieszyć wydajność telefonu i poprawić żywotność baterii. Ponieważ obie te funkcje działają w tle, wyłączenie ich oznacza, że mniej dzieje się poza zasięgiem wzroku, który może być spowolnienie urządzenia. Aby je wyłączyć, otwórz Ustawienia i wybierz Ogólne. Stuknij w Background App Refresh, a następnie przełącz go wyłączyć. Następnie wróć do Ustawień i stuknij w iTunes i App Store, a następnie wyłącz opcję Aplikacje i aktualizacje w sekcji Automatyczne pobieranie.

  • Zmniejszanie ruchu

Zapisałem ten jeden na koniec, ponieważ, w moim umyśle przynajmniej, to jest najbardziej ekstremalne. iPhone wykonuje piękną pracę polegającą na płynnym przechodzeniu między aplikacjami za pomocą animacji, a teraz są one jeszcze szybsze dzięki iOS 10.3. Ale te animacje zajmują baterię i mogą przyczynić się do powolnego iPhone'a. Jeśli nie przeszkadza Ci różnica, możesz łatwo wybrać opcję Zmniejsz Motion w Ustawieniach. Otwórz aplikację Ustawienia, stuknij w Ogólne i wybierz Dostępność. Wybierz Reduce Motion i włącz go. To nie stworzył żadnych dodatkowych pamięci według aplikacji Battery Saver, ale nie spodziewałbym się tego. Zamiast tego iPhone działa szybciej, ponieważ nie poświęca się czasu na animację powiększania i zmniejszania aplikacji. Ekran po prostu się zmienia.

Mam nadzieję, że wszyscy lubią to, Następnie co czekasz na wolny czuć się dzielić z przyjaciółmi i krewnymi. Jeśli nadal masz jakieś pytania, sugestie nie wahaj się zostawić komentarz poniżej.