Wstęp

Apple znowu sięgnął po serię SE. Kosztujący najmniej iPhone wzbudził zdecydowanie większe emocje niż flagowa seria, która pokazała się w zeszłym roku. Wydając nieco ponad dwa tysiące, można cieszyć się nowym iPhonem. Ten kosztujący niewiele iPhone jest zdecydowanie mniej, zwraca uwagę dużymi ramkami. Jego niewątpliwym atutem jest jednak najnowszy system. Do tego dochodzą naprawdę fajne zdjęcia i najszybszy na rynku procesor. Osoba, która zdecyduje się na niego postawić może korzystać między innymi z Apple Pay, Apple TV+, iMessaging czy iCloud, a także ze sklepu z aplikacjami mobilnymi, który jest najnowocześniejszy na świecie.

Zalety

Niewątpliwym atutem tego smartfona jest przede wszystkim jego w miarę niska cena. Do tego dochodzi dostęp do mobilnych usług Apple. Siłą smartfona jest naprawdę wydajny procesor A13 Bionic. Smartfon współpracuje z zegarkiem Apple Watch, wyposażony jest w naprawdę dobrą baterię. Robi naprawdę dobre zdjęcia, świetnie sprawdza się jako aparat do selfie. Gwarantuje super jakość wideo K4. Obudowa wykonana jest ze szkła, a ładowanie jest indukcyjne. Jest to model Dual SIM. Bardzo szybkie LTE. Do tego dochodzi Wifi 6 oraz Bluetooth 5.0.WadyDla niektórych dużą wadą jest możliwość wyboru zaledwie trzech kolorów. iPhone ma dość archaiczny wygląd. Nie posiada trybu nocnego, a ekran jest bardzo mały. Stukanie w ekran nie wzbudza wyświetlacza.

Design

Bez wątpienia design nie jest najmocniejszą stroną tego iPhonea. Zwraca uwagę designem, który znamy doskonale z modelu iPhone 8, który pojawił się przed trzema laty. Tym, co ratuje trochę ten smartfon jest czerwony kolor. Niestety, z przodu znajdują się bardzo duże czarne ramki. Pod ekranem zmieścił czytnik linii papilarnych, który działa naprawdę szybko. Niestety, nie posiada gniazda stykowego, co sprawia, że słuchawki można podłączyć wyłącznie przez Bluetooth bądź złącze lightning. Tym, co zasługuje na pochwałę w designie tego smartfona jest to, że jest to urządzenie niewielkie, zgrabne i naprawdę poręczne, a dla wielu osób są to bardzo ważne cechy. Obudowa skutecznie chroni przed działaniem wody do głębokości 1 metra przez trzydzieści minut.

Wyświetlacz

Jeśli porównamy ten iPhone z poprzednią edycją, to okaże się, że jest on prawdziwym kolorem. Jego ekran powiększył się z 4 do aż 4,7 cala. Wyświetlacz wykonano w technologii IPS. Jego jakość jest jednak naprawdę bardzo dobra i nie ma do czego się przyczepić. Ze smartfona można korzystać nawet przy mocnym oświetleniu słonecznym.

Specyfikacja

Jeśli pominiemy wyświetlacz i aparat, okaże się, że mamy do czynienia z naprawdę dobrym telefonem. Stoi za tym procesor z serii 11. Nie będziemy narzekać na moc. Wadą jest mniejszy RAM, co sprawia, że ten smartfon będzie działał nieco wolniej niż dostępne w sprzedaży droższe modele. Sama moc to nie wszystko. W grę wchodzą jeszcze inne elementy konfiguracji, które są naprawdę świetne. Zalicza się do nich bardzo szybkie LTE, WiFi6, najnowszy Bluetooth, a także NFC.

Zdjęcia i filmy

Smartfon wyposażony jest tylko w jeden aparat z matrycą 12MP. Jeśli planujemy robić zdjęcia głównie w ciągu dnia i nie zależy nam na szerokim kącie czy powiększeniu, aparat nas zadowoli. Zdjęcia nocne nie zachwycają, jeśli chodzi o jakość. Nagrania wideo zachwycają. Stabilizacja jest naprawdę rewelacyjna i z pewnością zawstydzi niejednego flagowca. Telefon wyposażony jest również w naprawdę dobry aparat do selfie. W przedniej kamerze znajduje się tryb portretowy, który pozwala na uzyskanie efektu bokeh.