Rozwiązaliśmy ten problem!

Czy widziałeś folder ze znakiem zapytania na macOS? Znaleźliśmy rozwiązanie tego problemu! Bartek Ostatnia aktualizacja January 15, 2021, 12:29 PM on 11 stycznia 2021 0 komentarzy Co oznacza folder ze znakiem zapytania w macOS? Twój Mac działał dobrze, aż nagle podczas uruchamiania systemu widzisz folder ze znakiem zapytania. Może to oznaczać szereg problemów ze sprzętem lub oprogramowaniem. Aby poznać możliwe rozwiązania, zapoznaj się z naszym przewodnikiem!

Ten artykuł pokaże Ci, jak korzystać z folderu ze znakami zapytania w macOS. Czym jest plik ze znakiem zapytania w macOS? Dlaczego na moim komputerze pojawia się folder ze znakiem zapytania?

Przywracanie domyślnego dysku startowego MacOS Utilities: Repairing a Disk

Instalowanie systemu macOS bez utraty danych

Co powinienem zrobić, jeśli na ekranie mojego Maca ciągle pojawia się folder ze znakami zapytania? Co to jest plik ze znakiem zapytania w systemie macOS? W normalnych sytuacjach, gdy otwieramy naszego Maca, najpierw widzimy logo Apple. Następnie zobaczymy pasek postępu, który przenosi nas do ekranu głównego komputera, gdy jest on pełny. U niektórych użytkowników jednak zamiast logo producenta wyświetlana jest ikona folderu zawierająca znak zapytania. Charakterystyczny dźwięk może być również słyszalny na komputerach starszych niż 2015 rok. Usterka ta może być śmiertelna dla każdego komputera działającego pod kontrolą systemu macOS. Ikona folderu ze znakiem zapytania oznacza:

  • Problemy z dyskiem
  • Problemy z oprogramowaniem
  • Problemy z płytą główną

Dlaczego na moim komputerze pojawia się folder ze znakiem zapytania?

Folder ze znakiem zapytania systemu macOS oznacza, że komputer nie może zlokalizować swojego katalogu startowego systemu. Oznacza to, że komputer nie jest w stanie załadować systemu operacyjnego z dysku twardego do pamięci. Jest to wyraźny znak, że płyta główna lub dysk twardy uległy awarii. Zdarza się, że dysk startowy nie zawiera działającej kopii macOS. W tym przypadku mamy do czynienia z usterką oprogramowania. Folder oznaczony znakiem zapytania to znak, że możesz naprawić swój komputer!

Resetowanie domyślnego dysku startowego Instalowanie macOS bez utraty danych

Resetowanie domyślnego dysku startowego Twój Mac powinien migać znakiem zapytania przez kilka sekund, a następnie kontynuować uruchamianie systemu. Jest to znak, że komputer może być sprawny. W Preferencjach systemowych użytkownik powinien ponownie wybrać napęd startowy. Domyślne urządzenie rozruchowe komputera nie jest ustawione na dysk startowy. Dlatego urządzenie musi wyszukać wszystkie dyski, a następnie przejść do bieżącego dysku. Powoduje to opóźnienia czasowe i migający folder oznaczony znakiem zapytania. Pokażemy, jak naprawić tę usterkę krok po kroku.

  1. Wybierz System Preferences w doku, a następnie wybierz Startup Disk
  2. Aby odblokować okna, kliknij na ikonę kłódki na dole.
  3. Wpisz hasło Kliknij na ikonę, aby wybrać dysk, którego chcesz użyć do uruchomienia komputera Mac.
  4. Domyślną nazwą tego dysku jest Macintosh HD
  5. Twój Mac powinien teraz uruchomić się normalnie, bez migającego folderu ze znakami zapytania.