Mikrofon iPhone'a nie działa

Nieprawidłowo działający mikrofon to najczęstszy problem, z jakim mogą się spotkać użytkownicy iPhone'a. Niektóre problemy z mikrofonem można rozwiązać za pomocą iPhone'a w zaciszu własnego domu. Niektóre problemy mogą być rozwiązane tylko przez wykwalifikowanego usługodawcę.

Jeśli mikrofon iPhone'a przestanie działać:

  • Rozmówca nie słyszy Cię lub nie rozumie, gdy dzwonisz przez telefon lub FaceTime.
  • Asystent głosowy Siri nie może zrozumieć Twoich poleceń, nie słysząc Cię, lub słyszy je tylko częściowo. Otrzymujesz komunikat "Nie odebrałem tej wiadomości".
  • Podczas odtwarzania plików audio nie słychać żadnego dźwięku lub dźwięk jest zniekształcony.
  • Rozmowy telefonicznej nie można zmienić z normalnej rozmowy na rozmowę w trybie głośnomówiącym lub odwrotnie.

Możliwe przyczyny

Czasami mikrofon iPhone'a nie działa z powodu problemów technicznych ze smartfonem. Czasami dźwięk z iPhone'a nie jest słyszalny z powodu gruzu w kieszeni, drobinek w torebce lub przypadkowego przykrycia. Inne przyczyny to zakłócenia z sieci komórkowej lub słuchawek Bluetooth. Jeśli masz pewność, że problem nie dotyczy sieci komórkowej, podłączonego zestawu słuchawkowego Bluetooth ani zanieczyszczeń, możesz przetestować każdy mikrofon. Każdy iPhone jest wyposażony w co najmniej trzy mikrofony. Liczba i umiejscowienie tych mikrofonów zależy od konkretnego modelu iPhone'a. iPhone'y mają trzy mikrofony: na dole, z tyłu i z przodu. Otwórz aplikację Notatki i przetestuj mikrofon znajdujący się na dole. Rozpocznij nagrywanie notatki głosowej. Nagraj przykładową notatkę, a następnie odtwórz ją. Jeśli dźwięk nie jest wyraźny i głośny, prawdopodobnie mikrofon na dole jest uszkodzony. Aby sprawdzić, czy mikrofon iPada lub iPoda nie działa, możesz również skorzystać z aplikacji Notatki. Otwórz aplikację Aparat, aby sprawdzić, czy nie ma problemu z przednim mikrofonem. Nagraj przykładowe wideo za pomocą przedniej kamery, a następnie odtwórz je. Jeśli dźwięk jest stłumiony lub nie jest wyraźny, przedni głośnik zawodzi. Włącz aplikację Aparat, aby ustalić, czy uszkodzony jest tylny mikrofon. Nagraj przykładowe wideo tylną kamerą. Problem z tylnym mikrofonem iPhone'a (lub jego brak) wskazuje na to, że problem istnieje. Nadal nie ma mikrofonu? Nie trać czasu! Profesjonaliści mogą Ci pomóc. Natychmiast wymień swój mikrofon.

iPhone nie chce się ładować

Jeden lub więcej mikrofonów iPhone'a nie działa Mikrofon jest podłączony do tylnej kamery iSight. Mikrofon ten nagrywa dźwięk podczas kręcenia wideo. Jeśli nie ma dźwięku, prawdopodobnie uszkodzony jest mikrofon na bocznych klawiszach taśmy elastycznej. Taśmę flex może wymienić tylko centrum serwisowe. Przednia kamera FaceTime jest przymocowana do taśmy flex, która łączy ją z głośnikiem, czujnikiem zbliżeniowym i lampą. W takiej sytuacji można użyć tylko nowego flextapu ze wszystkimi elementami. Taśma flex zawiera złącze i inne komponenty, które ładują i sterują anteną, a także mikrofony na dole. W tym przypadku również konieczna jest wymiana całej taśmy flex oraz wszystkich komponentów serwisu.