Budujesz swój pierwszy system hi-fi? Oto, co powinno się znaleźć w Twoim pierwszym systemie audio wysokiej jakości.

Pozwól, że przedstawimy Ci scenę: Już od jakiegoś czasu myślisz o zainwestowaniu w wysokiej jakości sprzęt audio. Zrobiłeś mnóstwo badań, rozważałeś wszystkie opcje i doszedłeś do wniosku... inwestujesz w pełny zestaw hi-fi. Po pierwsze... gratulacje, witamy w świecie high fidelity!

Jedną z głównych zalet systemu hi-fi w stosunku do wszystkich innych opcji audio wysokiej jakości jest to, że można go zbudować tak, aby zawierał dokładnie to, co chcemy. Nie tylko to, ale każda jednostka, którą włączysz do swojego systemu ma jedno konkretne zadanie do wykonania i może skupić się na zrobieniu tego naprawdę dobrze. Dzięki temu uzyskasz znacznie lepszy rezultat brzmieniowy.

Ale co dokładnie składa się na system hi-fi? I czego potrzebujesz w swoim systemie? Oto jednostki, o których należy pomyśleć:

Źródła

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad źródłami muzyki, których lubisz słuchać. Załóżmy, że masz archiwum plików muzycznych na dysku twardym lub jesteś zapalonym użytkownikiem serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Apple Music. Z pewnością warto pomyśleć o włączeniu do swojej konfiguracji odtwarzacza sieciowego. Być może niedawno nabyłeś kolekcję płyt winylowych, będziesz potrzebował odtwarzacza płyt, aby w pełni z nich korzystać. Jak już wspomnieliśmy, piękno sprzętu hi-fi polega na tym, że można go dostosować do własnych potrzeb. Nie używasz już płyt CD? W takim razie zrezygnuj z odtwarzacza CD.

Sprawdź także: Na co zwrócić uwagę przed zakupem głośnika przenośnego

system hi-fi

Wzmacniacz

Jedną z jednostek, która będzie absolutnie potrzebna w Twojej konfiguracji jest wzmacniacz. To oddzielne urządzenie bierze na siebie zadanie zasilania muzyki i jest również miejscem, w którym możesz kontrolować głośność. Mówiąc prościej, jest to mięsień twojego systemu. Istnieją różne rodzaje wzmacniaczy, które możesz dodać do swojego zestawu hi-fi, w tym wzmacniacze mocy, przedwzmacniacze, wzmacniacze zintegrowane, a także amplitunery... ale to omówimy bardziej szczegółowo w nadchodzącym artykule na blogu.

Głośniki

Ostatnim urządzeniem, którego będziesz potrzebował są głośniki, czyli oczywiście to, skąd pochodzi muzyka! Główne rzeczy, o których należy pomyśleć, to rozmiar głośników, wielkość pomieszczenia, w którym mają się znaleźć i miejsce, w którym mają być ustawione. Nie potrzebujesz masywnej pary głośników, aby uzyskać niesamowicie brzmiący dźwięk.

Kable

Będziesz musiał podłączyć swoje urządzenia, więc upewnij się, że patrzysz na to, jakie kable kupić. Będziesz potrzebował odpowiednich interkonektów, czyli kabli, które łączą każde urządzenie razem. Będziesz również potrzebował kabla głośnikowego do głośników, który można kupić w postaci wstępnie przyciętych odcinków lub odmierzonych do dokładnej wymaganej długości.

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem hi-fi, czy początkującym, zawsze jesteśmy pod ręką, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić Ci naszych porad. Zostaw wiadomość w sekcji komentarzy poniżej!