Aplikacja aparatu jest podstawową aplikacją, z której wielu użytkowników iPhone'a korzysta na co dzień. Aplikacja aparatu jest używana przez prawie wszystkich, niezależnie od tego, czy jest to zdjęcie z imprezy, zdjęcie z podróży, czy zdjęcie, które zostało przesłane do sieci mediów społecznościowych. Problemy, które się z tym wiążą, nie są czymś, co każdy lubi. Nieprawidłowo działający aparat może być przyczyną wielu problemów dla każdego iPhone'a. Ten przewodnik pomoże Ci rozwiązać wiele problemów, w tym czarny ekran i rozmazane zdjęcia, niedziałającą lampę błyskową, znikające ikony aplikacji i niedziałającą lampę błyskową.

Czarny ekran w aplikacji Aparat iPhone'a

Po włączeniu aplikacji Aparat pojawia się czarny ekran. Jest to usterka sprzętowa lub programowa. Problemy programowe z aplikacją Aparat iPhone'a Przełączanie między tylną i przednią kamerą to najlepszy sposób na pozbycie się czarnego ekranu. Ta sztuczka jest na tyle prosta, że pozwoli Ci ponownie robić zdjęcia. Jeśli to się nie uda, możesz zamknąć aplikację aparatu i uruchomić ją ponownie z ekranu startowego. Innym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie iPhone'a poprzez naciśnięcie przycisku Home przez 10 sekund. Problemy sprzętowe z aplikacją aparatu na iPhonie Warto sprawdzić, czy problem nie jest związany z oprogramowaniem. Mały kawałek lub naklejka, a nawet spinacz, może zablokować światło przed dotarciem do obiektywu i uniemożliwić robienie zdjęć. Jeśli żadna z tych metod nie zadziała, skontaktuj się z profesjonalnym serwisem Apple w celu zdiagnozowania problemu.

Zdjęcia iPhone'a są rozmazane i nieostre

Ostre zdjęcia można robić za pomocą oprogramowania aparatu iPhone'a, które wykorzystuje wiele zaawansowanych algorytmów. Można też ręcznie ustawić ostrość, dotykając miejsca w wizjerze, a następnie ustawiając ostrość na to miejsce. Nieostre zdjęcia iPhone'a mogą być spowodowane zbyt krótkim czasem ustawiania ostrości. Przed zrobieniem zdjęcia upewnij się, że aparat ma ustawioną ostrość. Jeśli zdjęcia nadal są nieostre, może to oznaczać, że obiektyw jest brudny od drobinek kurzu lub tłustych palców. Do czyszczenia obiektywu należy użyć ściereczki z mikrofibry. Nieostre zdjęcia może też powodować metalowa obudowa lub dodatkowa soczewka magnetyczna. Może to zakłócać działanie optycznej stabilizacji obrazu iPhone'a. Najlepiej jest zrobić zdjęcia obudowy lub ją usunąć, a następnie porównać zdjęcia zrobione z innymi modułami. Jeśli żadna z tych opcji nie zadziała, problem może być poważniejszy. Może to świadczyć o tym, że do obiektywu przedostały się zanieczyszczenia. Taka sytuacja jest niemożliwa do samodzielnego naprawienia. Serwisant wymieni lub wyczyści uszkodzoną soczewkę.

Lampa błyskowa iPhone'a nie działa

Czasami ostrość jest idealna, ale lampa błyskowa nie działa w warunkach słabego oświetlenia. Blokada lampy błyskowej może być spowodowana wyłączeniem funkcji latarki. Główna dioda LED używana przez latarkę jest taka sama jak lampa błyskowa. Znaczny spadek żywotności baterii, pomimo korzystania z mniejszej liczby funkcji smartfona, może również wskazywać na to, że latarka nie została wyłączona po ostatnim użyciu. iPhone może nie chcieć włączyć lampy błyskowej, ponieważ temperatura wewnątrz jest zbyt wysoka. Oprogramowanie aparatu może schłodzić podzespoły i chronić je przed uszkodzeniem. Ta funkcja może być wyłączona, dopóki temperatura nie spadnie do odpowiedniego poziomu. Włączająca się lampa błyskowa to problem odwrotny. Może to oznaczać, że każde zdjęcie ma włączoną funkcję automatycznego doświetlania. Dobrym pomysłem w tej sytuacji jest stuknięcie w ikonę błyskawicy znajdującą się w lewym górnym rogu. Jeśli lampa błyskowa w iPhonie nie włącza się, lub bez wyraźnego powodu, skontaktuj się z wykwalifikowanym serwisem. Zdiagnozuje on problem i w razie potrzeby wymieni uszkodzoną lampę błyskową.

Na ekranie startowym nie jest wyświetlana aplikacja Aparat iPhone'a

Możliwe, że ikona aplikacji została przeniesiona do innego folderu, jeśli nie jest widoczna na ekranie głównym lub w innym miejscu, które widzisz. Jest to powszechne w przypadku osób, które udostępniają swój smartfon. Może się to zdarzyć, jeśli ktoś zmodyfikuje układ ikon i nie poinformuje o tym właściciela iPhone'a. W takim przypadku będziesz musiał przeszukać wszystkie foldery na smartfonie lub użyć Spotlight dla ikony. Innym scenariuszem jest ograniczenie dostępu do aplikacji. Aby usunąć ograniczenia dostępu, przejdź do Ustawienia >Ogólne > Ograniczenia. Wprowadź hasło, jeśli masz blokadę hasłem. Włącz aplikację i pojawi się ona na ekranie głównym. Jeśli nie znasz hasła, skontaktuj się z osobą, która ostatnio używała Twojego iPhone'a i poproś ją o hasło.